Aprillis 2009 toimus partnerite kohtumine Hispaanias.

Aprillis sõideti partnerite juurde Hispaaniasse. Kohtumise peateemaks olid ülestõusmispühadele pühendatud presentatsioonid, mis koguti ühele disketile. Ülestõusmispühade Eesti traditsioon, mille presentatsiooni valmistasid ette kaks õpilast Eestist, värvitud munade (Eesti ja Ukraina traditsioon) ja lastejoonistuste näitus klassis, kus täiskasvanud õpivad inglise keelt, Itaalia partnerite presentatsiooni külastamine, Inglise keele lahtise tunni külastamine ja üheskoos laulude õppimine, Barcelona ajaloo- ja kultuuriobjektide El Plata Linnavalitsuse ja Montserrati kloostri külastamine. Eestit esindasid Hispaanias 4 inimesed, kes pärast kojujõudmist jagasid oma muljeid Eesti People to People liikmetele, Tallinna Mustamäe Humanitaargümnaasiumi õpilastele ja Eesti Ukrainlaste Assotsiatsiooni liikmetele.
2009. aasta aprillis toimunud Hispaania-reisil osales Eesti People to People liige 1995. aastast Aza Aleksandrova, kes hakkas õppima inglise keelt 65.-aastaselt (praegu on tal aastaid 72), tänu millele on ta viimaseil aastail aktiivselt osalenud People to People konverentsidel Berliinis, Angulemes ja Lützernis, samuti võõrustanud paljusid väliskülalisi oma kodus PTPI programmi „Väliskülaline” raames. Aprillis toimunud Hispaania-reisi ajal uute teadmiste edastamiseks Eesti People to People liikmetele tutvus ta võõrkeelte õppimise kogemustega El Prati keelte koolis, mis on partner meie projektis. Aza kohtus sealses koolis õppivate pensionäridega, samuti reisikaaslastest pensionäridega teistest organisatsioonidest. Ta sõlmis seal sidemed Poola pensionäri Anna Szwajkaga, kellega suhtleb tänaseni elektronposti teel.
Reisist võttis osa ka Eesti Ukrainlaste Assotsiatsiooni endine esimees Ksenija Mamutova, kes valmistas ette presentatsiooni Eesti ukrainlaste ülestõusmispühade tähistamise õigeusutraditsioonidest ja tõi endaga kaasa ukrainlaste pühapäevakooli õpilaste käsitöid projekti partneritele näitamiseks. Grundtvigi projekti partnerite presentatsioonide ajal tutvus ta samuti ülestõusmispühade tähistamise traditsioonidega teistes Euroopa riikides ja võõrkeelte õpetamise kogemustega El Prati koolis, et neid teadmisi hiljem kasutada Ukraina pühapäevakoolis Eestis ja Ukraina laulufestivali ettevalmistamiseks Eestis, mille üks algatajaid ta on.
Kontakt:                     Kärberi 33-76, 13919 Tallinn, Estonia                    tel:  +372 6 355 697                    e-mail:  ptpest@hot.ee                    
Vaata siia ka
Oktoobris 2008 toimus partnerite esimene kohtumine Poolas.
Jaanuaris 2009 toimus partnerite kohtumine Portugalis.
Aprillis 2009 toimus partnerite kohtumine Hispaanias.
Juunis 2009 toimus partnerite kohtumine Eestis.
Juulis 2009 toimus partnerite kohtumine Kreekas.
Septembris 2009 toimus partnerite kohtumine Itaalias.
Aprillis 2010 toimub partnerite kohtumine Türgis.
Juulis 2010 toimb partnerite kohtumine Poolas.
Küsimustik Euroopa Liidu ja Europarlamendi valimiste kohta.
Üritused Eestis.
EESTI PEOPLE TO PEOPLE
the assistance of the European Union. The contents
of this website are the sole responsibility of Eesti People to People
and can in no way be taken to reflect the views of the European Union.
"Enhancing policy coherence:
making development work better"
DCI-NSA ED/2008/154-226,
co-financed by the European Commission.
This website has been produced with
EST
ENG
RUS
PEACE THROUGH
UNDERSTANDING