„Euroopa vajab aktiivseid vanureid„

See on Grundtvigi täiskasvanute õpikoostöö projekti nimi. Projektis osalevad 8 partnerid – Towarzystwo Kulturalno-Edukacyjne EPIDAURUS (Poola), Eesti People to People MTÜ, Sillogos Mikrasiaton Skalas Loutron Lesvou to Delfini (Kreeka), Universita Popolare Contemporanea „Le Grazie” (Itaalia), Associação Presença Feminina (Portugal), Escola Oficial d’Idiomes del Prat (Hispaania), Hüyük Halk Egitim Merkezi (Türgi), Centrum Ksztalcenia Ustawicznego (Poola).
Grundtvigi projektis osalejad on eeskätt Eesti People to People organisatsiooni liikmed ja vabatahtlikud, kes on meiega juba palju aastaid koostööd teinud, samuti pensionärid Eestis tegutsevatest ukraina, valgevene, läti ja juudi rahvuslikest kultuuriseltsidest.
Oma tegevuses teeme me panuse eeskätt pensionäride individuaalsele kaasamisele projektisse. Me püüame aidata neil leida välispartnereid, tundma õppida Euroopa riikide kogemusi ja kultuuri ning tänu sellele aktiveerida tööd oma tegevusalal. Projektis osalevad pensionäridest õpetajad, ajakirjanikud, tõlkijad jt., kes on ka pärast pensionile jäämist huvitatud õppimisest, oma teadmiste täiendamisest, et kõike seda edastada teistele - nii lastele, noorukitele kui ka pensionäridele.
Teiselt poolt kaasasime projektisse Europarlamendi valimistega seotud ankeetküsitluse, õpingute ja kohtumiste käigus projektisse üle 30 õpilase (eestlasi ja mitte-eestlasi). Seega oleme püüdnud ühitada nii individuaalsett kui ka massilist lähenemist koolitusele, ehkki põhirõhk on asetatud siiski nende pensionäride aktiveerimisele, kes võivad ka edaspidi osaleda meie organisatsiooni eri projektides.

Kontakt:                     Kärberi 33-76, 13919 Tallinn, Estonia                    tel:  +372 6 355 697                    e-mail:  ptpest@hot.ee                  
Vaata siia ka
Oktoobris 2008 toimus partnerite esimene kohtumine Poolas.
Jaanuaris 2009 toimus partnerite kohtumine Portugalis.
Aprillis 2009 toimus partnerite kohtumine Hispaanias.
Juunis 2009 toimus partnerite kohtumine Eestis.
Juulis 2009 toimus partnerite kohtumine Kreekas.
Septembris 2009 toimus partnerite kohtumine Itaalias.
Aprillis 2010 toimub partnerite kohtumine Türgis.
Juulis 2010 toimb partnerite kohtumine Poolas.
Küsimustik Euroopa Liidu ja Europarlamendi valimiste kohta.
Üritused Eestis.
EESTI PEOPLE TO PEOPLE
the assistance of the European Union. The contents
of this website are the sole responsibility of Eesti People to People
and can in no way be taken to reflect the views of the European Union.
"Enhancing policy coherence:
making development work better"
DCI-NSA ED/2008/154-226,
co-financed by the European Commission.
This website has been produced with
EST
ENG
RUS
PEACE THROUGH
UNDERSTANDING